نمایش فایل(دانلود تحقیق در موردتب سنج گوش مایکرولایف)

دانلود تحقیق در موردتب سنج گوش مایکرولایف|نمایش فایل|آر کیو|50489289|
در این مطلب از سایت شما فایل با عنوان دانلود تحقیق در موردتب سنج گوش مایکرولایف را مشاهده می نمایید.

نام فایل : تب سنج گوش مایکرولایف


فرمت : .doc


تعداد صفحه/اسلاید : 3


حجم : 6 مگابایتتب سنج گوش مایکرولایف
توجه به اینکه پرده گوش در مجاورت مرکز کنترل دمای بدن در مغز قرار دارد، تب سنج گوش مایکرولایف دمای اشعه مادون قرمز متصاعد شده از این بخش را اندازه گیری می کند. در مقایسه با تب سنجهای دیگر، تب سنج گوش مایکرولایف پیگیری سریع تغییرات دمای بدن را امکانپذیر می سازد. این تب سنج قابل استفاده برای همه افراد از جمله نوزادان، کودکان، بزرگسالان و افراد کهنسال است و دمای بدن را راحتی و بدون هیچگونه خطری اندازه گیری می کند.
کارکرد تب سنج گوش مایکرولایف چگونه است؟
تب سنج گوش مایکرولایف انرژی مادون قرمز حاصل از پرده صماخ و بافتهای اطراف آنرا اندازه گیری میکند. این انرژی روی عدسی تب سنج جمع آوری شده و به حرارت تبدیل میشود.
آیا فرو بردن کامل حسگر اندازه گیری واقع در نوک تب سنج در درون گوش نوزادان و کودکان بی خطر است؟
حسگر تب سنج کوتاهتر از آن است که به پرده صماخ برسد. همچنین قطر کانال گوش نوزادان و کودکان از حسگر اندازه گیری کمتر است و در نتیجه امکان رسیدن آن به بخشهای حساس گوش وجود ندارد.
لاله گوش را مطابق دستورات دفترچه راهنما کشیده و تب سنج را به آرامی وارد کانال گوش نمایید. هنگامیکه که مقاومت گوش در برابر ورود دستگاه را احساس کردید، تب سنج را در همان محل نگاه داشته و بیش از آن درون گوش فرو نکنید.
آیا تب سنج گوش مایکرولایف می تواند به کاربر آسیب برساند؟
خیر، تب سنج گوش مایکرولایف در هیچ زمانی هیچگونه موج یا گرمایی ارسال نمی کند و فقط به عنوان دریافت کننده حرارت عمل می کند.
در صورت التهاب یا عفونت گوش توصیه میشود که اندازه گیری از طریق گوش دیگر انجام شود و یا اینکه از تب سنج دهان ، زیر بغل یا رکتال به طور صحیح استفاده شود.
چرا تب سنج گوش باید همراه با سرپوش حسگر استفاده شود؟
تنظیم درجه بندی تب سنج گوش مایکرولایف به همراه سرپوش حسگر اندازه گیری صورت گرفته است. بنابراین اندازه گیری دمای بدن بدون سرپوش حسگر موجب کاهش دقت اندازه گیری میشود. علاوه براین، استفاده از تب سنج بدون سرپوش منجر به انتقال میکروبها می گردد. حتی وجود مقدار کمی جرم خارج از کانال گوش موجب رشد قارچها و باکتریها می شود! این سرپوش، حسگر مادون قرمز را از قرار گرفتن در معرض جرم گوش محافظت می نماید، زیرا این ماده موجب تخریب حسگر میگردد. توصیه می شود برای هر اندازه گیری از سرپوش جدید استفاده نمایید.
سرپوش تب سنج را چند بار می توان مورد استفاده قرار داد؟
برای هر اندازه گیری از یک سرپوش جدید استفاده نمایید. سرپوش پس از هر بار اندازه گیری آلوده شده و موجب کاهش دقت سنجش می شود. سرپوش آلوده می تواند موجب رشد میکروبها و انتقال آن به کاربر بعدی شود. استفاده مکرر از یک سرپوش موجب کاهش پایداری آن در رأس تب سنج و در نتیجه اندازه گیریهای نادرست میگردد.
آیا سرپوش حسگر پس از اندازه گیری می تواند روی رأس تب سنج باقی بماند؟
سرپوش باید پس از هر اندازه گیری از تب سنج جدا شود. استفاده از تب سنج بدون سرپوش موجب انتقال میکروبها می گردد. حسگر آلوده موجب رشد میکروبها و انتقال آن به استفاده کننده بعدی می شود. همچنین استفاده مکرر از یک سرپوش موجب کاهش پایداری آن در نوک تب سنج و در نتیجه اندازه گیریهای نادرست می گردد.
خواندن نتیجه اندازه گیری تب سنج گوش مایکرولایف چه تفاوتی با سایر تب سنجهای دهان، رکتال یا زیر بغل دارد؟
نتایج اندازه گیری تب سنج گوش مایکرولایف مشابه با تب سنجهای دهان است. نتایج اندازه گیری تب سنجهای رکتال به مراتب بیشتر از تب سنج دهان است. تب سنجهای زیربغل معمولا به دلیل اینکه تحت تأثیر دمای محیط اطراف قرار می گیرند دقت کمتری دارند و معمولا نتایج حاصله کمتر از تب سنجهای دهان است.
آیا دقت اندازه گیری تب سنج گوش مایکرولایف مانند دستگاههای بیمارستانی است؟
دقت تب سنجهای گوش مایکرولایف از نظر کلینیکی اثبات شده است و در سطح تب سنجهای بیمارستانی است. تب سنج گوش مایکرولایف طبق استانداردهای بین المللی مشابه با استانداردهای تب سنج های بیمارستانی ساخته شده اند.

برای کاهش اختلاف نتایج طی اندازه گیریهای متعدد چه باید کرد؟
- برای هر بار اندازه گیری از سرپوش جدید استفاده کنید.
- پس از 3 تا 5 بار اندازه گیری پی در پی حداقل 30 ثانیه صبر کنید.
- با کشیدن ملایم بخش خارجی گوش کانال داخلی گوش را به حالت مستقیم در آورید. توجه داشته باشید که گوش کودکان کمتر از یکسال باید به طرف عقب و کودکان بیش از یک سال و بزرگسالان به طرف بالا و عقب کشیده شود.
آیا تب سنج گوش مایکرولایف نیاز به درجه بندی ( کالیبراسیون) دارد؟
طبق استانداردهای بین المللی توصیه می شود که هر دو سال یکبار به منظور بررسی دقت اندازه گیری تب سنج به نمایندگی مجاز مایکرولایف مراجعه نمایید.
در صورتیکه از تاریخ مصرف تب سنج گذشته باشد یا آنکه به زمین سقوط کرده باشد چگونه می توان از صحت عملکرد آن اطمینان حاصل کرد؟
تب سنج مایکرولایف پس از هر بار روشن شدن به طور خودکار عملکرد دستگاه را مورد بررسی قرار می دهد. بنابراین تا زمانیکه پیام "
ERR
...مطالب دیگر:
📎دانلود تحقیق درباره پیوند زدن📎دانلود تحقیق درباره تاریخچه لینوکس 📎دانلود تحقیق درباره تاریخچه ویندوز 📎دانلود تحقیق درباره تاريخ فلسطين 📎دانلود تحقیق درباره پناهندگی📎دانلود تحقیق درباره پنج نوع مدرسه شش محور سازماني 📎دانلود تحقیق درباره پورت موازي و استفاده از آن در پروژه‌ها📎دانلود تحقیق درباره پیش بینی سرعت و جهت بادهای فرساینده در ایران 📎دانلود تحقیق درباره پیشینه علم 📎دانلود تحقیق درباره پيشگيري از بزهكاري📎دانلود تحقیق درباره پيمان سعدآباد 📎دانلود تحقیق درباره تأثیر درجه حرارت های متفاوت در طول انکوباسیون بر روی کیفیت جوجه ها 📎دانلود تحقیق درباره تاثیر دمای پخت و زمان آن در میزان تردی و کلاژن در گوشت خرگوش 📎دانلود تحقیق درباره تأثیر عنصر سولفور، مواد ریز مغذی، فسفر، کلسیم، منیزیم و پتاسیم بر رشد prosopis alba در خاکهای با PH بالای آرژانتین📎دانلود تحقیق درباره تاثیر لیزوزیم روی میکروارگانیزم های گرم مثبت کشته شده با حرارت 📎دانلود تحقیق درباره تاثیر کار زنان برزندگی خانوادگی 📎دانلود تحقیق درباره تأثير تربيت بدني در يادگيري دانش آموزان ابتدايي 📎دانلود تحقیق درباره تأثير سازنده اينترنت بر اخلاق كاربران 📎دانلود تحقیق درباره تاثير سواد والدين در پيشرفت تحصيلي وعلمي دانش آموزان 📎دانلود تحقیق درباره تاثير موسيقي در ورزش 📎دانلود تحقیق درباره تاريخچه و تعريف كارتهاي DVB 📎دانلود تحقیق درباره تاريخچه ياهو از ابتدا تا كنون 📎دانلود تحقیق درباره تامین اجتماعی 📎دانلود تحقیق درباره باران اسيدي📎دانلود تحقیق درباره تبيين و بررسي اهداف توسعه هزاره سوم